Jak pozycjonować stronę www?

Większość użytkowników wyszukiwarek internetowych przegląda jedną, dwie, czasami trzy strony, po czym jeśli nie znajdą tego, co ich interesuje zmieniają zapytanie lub rezygnują z poszukiwania. Oznacza to, że chcąc osiągnąć sukces w internecie zadbanie o dobrą pozycję w wyszukiwarce jest kluczowe. Co powinno się wiedzieć o pozycjonowaniu stron www chcąc pojawiać się jako jedna z pierwszych pozycji na liście wyszukiwań? Przede wszystkim, istotne są słowa kluczowe zawarte w tekstach na stronie. Ludzie często nie wyszukują zgodnie z zasadami gramatyki, raczej skupiają się na zawarciu jak największej ilości treści w jak najmniejszej liczbie słów – na przykład napiszą ,,hydraulik Warszawa” zamiast ,,szukam hydraulika w Warszawie”, dlatego warto zadbać, żeby na stronie pojawiła się ta pierwsza fraza dokładnie w takiej formie.

Kolejną istotną kwestią, jeśli chodzi o pozycjonowanie stron www są opinie klientów. Wiele osób wyszukuje nazwę firmy i opinie lub nazwę branży i opinie, dlatego umieszczenie działu z opiniami na stronie będzie nie tylko zapewniało czytelnikowi informacje od innych osób, ale też wpłynie korzystnie na widoczność w wyszukiwarkach. Warto pamiętać o tym, że złe opinie nie są końcem świata – zwłaszcza jeśli prawidłowo zareagujemy, to wpłyną tylko na zwiększenie ruchu na stronie, co jest korzystne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>