Impreza jako forma integracji firmy

Większość pracowników, szczególnie w dużych firmach, po dłuższym czasie spędzonym na danym stanowisku, ulega wypaleniu zawodowemu, traci motywację do efektywnego i rzetelnego wykonywania swoich obowiązków oraz chęć do dalszego rozwoju. Dotyczy to szczególnie osób, których praca polega na codziennym wykonywaniu monotonnych, powtarzalnych czynności a także osób narażonych na długotrwały stres. Takie osoby potrzebują swego rodzaju odskoczni od firmowej rzeczywistości, dawki nowych wrażeń, zastrzyku pozytywnej energii. Takie cele, przynajmniej w założeniu, mają realizować imprezy firmowe.

Imprezy, organizowane i finansowane przez przedsiębiorstwo (najczęściej przez duże korporacje, rzadziej przez mniejsze podmioty) polegają na wspólnym wyjeździe integracyjnym lub odwiedzinach ciekawego miejsca – często o charakterze rozrywkowym. Organizowane są jako forma nagrody za osiągnięcie określonych celów lub jako zachęta do osiągnięcia tych celów w przyszłości.

W takim spotkaniu uczestniczą pracownicy wszystkich szczebli, a nierzadko również partnerzy biznesowi oraz klienci. Podczas tego wydarzenia, pracownicy mogą na chwilę zapomnieć o sprawach zawodowych, lepiej się poznać, zrelaksować a także zmotywować do rozwoju i osiągania kolejnych celów w życiu zawodowym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>